Tanečníci v zaujímavých polohách tvoria na ulici živé sochy

Ľudské telá v uliciach miest (Bodies in Urban Spaces), to je ojedinelé predstavenie tanečníkov pod vedením rakúskeho umelca Williho Dorner. Tanečníci sa pohybujú po meste a vytvárajú zaujímavé formácie na verejných priestranstvách a vo väčších aj menších priestoroch, kam sa ich tela zmestia.

Súsošia, ktoré sa objavujú len na krátku chvíľu

Táto séria živých súsoší, ktorá sa objaví vždy len na krátku chvíľu, vytvára vizuálne napätý vzťah medzi ľuďmi a tým, čo ich každý deň obklopuje.

Od roku 2007 bolo možné Dornerových tanečníkov vidieť v mestách po celej Európe aj v Spojených štátoch, ako sa ulicami premiestňujú z jedného stanovišťa, kde na kratučkú chvíľku podľa choreografie zaujmú pozície, na druhé.

Ľudské telá umiestnené v mestských priestoroch provokujú

Dorner sa snaží spojiť živé ľudské tela s neživým priestorom a vytvoriť tak nové kompozície. Okoloidúci sa zastavujú a pohľad na ne ich núti zamyslieť sa nad tým, ako a prečo farebné tela tanečníkov na seba vzájomne pôsobia s priestorom, v ktorom sú umiestnené, a ako menia architektúru daných miest.

Dorner hovorí: „Umiestnenie ľudských tiel do vybraných miest vyvoláva reakcie a provokuje. Okoloidúci, obyvatelia tých miest a diváci sú vedení k zamysleniu nad okolím aj nad svojím vlastným správaním a zvykmi. „

bodies in urban spaces willi dorner 1 bodies in urban spaces willi dorner 2 bodies in urban spaces willi dorner 3 bodies in urban spaces willi dorner 4

bodies in urban spaces willi dorner 8 bodies in urban spaces willi dorner 9

bodies in urban spaces willi dorner 11

bodies in urban spaces willi dorner 13 bodies in urban spaces willi dorner 14 Bodies in urban spaces

Čo si o tom myslíš? Zapoj sa do diskusie!

komentárov

ZDROJciewdorner
ZDIEĽAJ NA: