Keď psíkovi našli nádor, majitelia ho zobrali na epický výlet naprieč USA

Rakovina je neľútostné, zákerné ochorenie, ktoré si svoje ciele nevyberá – dokáže zničiť život naozaj každému. Ľuďom, a rovnako tak aj zvieratám. Aj to je dôkazom nevyspytateľnosti tohto nádorového ochorenia, nesústredí sa iba na jeden živočíšny druh.

Smutnú diagnózu sa dozvedel aj majiteľ psíka Poha, Thomas Neil Rodriguez. Jeho havovi našli veterinári dva zhubné nádory, s ktorými sa už, žiaľ, nedalo nič robiť. Thomas a jeho, vtedy ešte snúbenica, Goumada, nevešali hlavy, ale rozhodli sa psíkovi pripraviť ešte jedno obrovské dobrodružstvo.

Cestu krížom-krážom po celých Spojených štátoch amerických! Poh so svojimi majiteľmi precestoval naprieč USA vyše 63,000 kilometrov – kúpal sa v oceánoch, užil si novoročný ohňostroj, navštívil Disneyworld aj Santa Clausa, pozrel si najznámejšie pamiatky a nechýbal samozrejme ani Hollywood. Čerešničkou na torte však bolo to, že Poh sa zúčastnil svadby svojich majiteľov.

Aj keď ide o krásne zavŕšenie života, úplný koniec je aj smutný. Thomas a Goumada už mali stanovený termín u veterinára, kedy psíka dajú uspať, Poh však zomrel ešte predtým, počas návštevy Toronta. Odišiel však v spoločnosti svojich milovaných a veríme, že s úsmevom na tvári.

psik-poh-1 psik-poh-2 psik-poh-3 psik-poh-4 psik-poh-5 psik-poh-6 psik-poh-7 psik-poh-8 psik-poh-9 psik-poh-10 psik-poh-11 psik-poh-12 psik-poh-13 psik-poh-14

Čo si o tom myslíš? Zapoj sa do diskusie!

komentárov

VIAbarkpost
ZDROJpohthedogsbigadventure
ZDIEĽAJ NA: