Keď sa rozbitý porcelán mení na tekuté umenie. Toto ste ešte nevideli!

Rozbil sa vám niekedy porcelán? Určite ste si pomysleli „Aká škoda!“, smutne ste zozbierali črepy a s ťažkým srdcom ich vyhodili do koša. Stalo sa vám však už, že sa vám porcelán roztopil? To by totižto nemuselo byť na škodu, minimálne Livia Marin by vám o tom vedela porozprávať.

Ide totižto o čilskú umelkyňu Liviu Marin pôsobiacu v Londýne, ktorá vystavuje práve roztopené, resp. rozliate porcelánové umenie. Jej výstavy „Nomad Patterns“ a „Broken Things“ zobrazujú šálky a nádoby z porcelánu, ktoré vyzerajú ako roztečená zmrzlina, avšak s nádhernými vzormi. Hosťom síce kávu ani čaj v týchto kúskoch neponúknete, rozhodne ich však zaujmete.

Livia Marin meni rozbity porcelan tekutym efektom na umenie 10 Livia Marin meni rozbity porcelan tekutym efektom na umenie 11 Livia Marin meni rozbity porcelan tekutym efektom na umenie 12 Livia Marin meni rozbity porcelan tekutym efektom na umenie 13 Livia Marin meni rozbity porcelan tekutym efektom na umenie 3 Livia Marin meni rozbity porcelan tekutym efektom na umenie 8 Livia Marin meni rozbity porcelan tekutym efektom na umenie 9 Livia Marin meni rozbity porcelan tekutym efektom na umenie 14 Livia Marin meni rozbity porcelan tekutym efektom na umenie 15 Livia Marin meni rozbity porcelan tekutym efektom na umenie 16

Čo si o tom myslíš? Zapoj sa do diskusie!

komentárov

VIAkreativita.info
ZDROJliviamarin.com
ZDIEĽAJ NA: